Вроцлав: гноми, мости, архітектура

Вроцлав вважається європейською столицею культури 2016 року. Розташований на 12 островах на річці Одер і 4 її притоках, його називають Північною Венецією. Це місто з тисячолітньою історією – воно переходило з рук чеських королів під австрійський і прусский скіпетри, а після Другої світової війни опинилось в межах польської держави. Сьогодні спадщина минулого переплітається тут із сучасністю.

Кожен, хто бував хоч раз у цьому місті, називають Вроцлав як місце, яке у Польщі необхідно відвідати в першу чергу. Він має клімат, який притягує людей з різних куточків країни та світу.

Гном-музикант
А гордістю мешканців міста є гноми, яким поставили вже більше 300 статуй. Гноми так природно вписались в ландшафт міста, що ніхто вже навіть не замислюється, звідки вони взялись і скільки їх є. Для цього навіть існує спеціальний сайт, де можна більш детальніше познайомитись з кожним гномом, отримавши карту для їх пошуку. Їх можна зустріти будь-де: на ліхтарному стовпі, біля сувенірних магазинів, чи навіть біля будівлі офісних приміщень. У кожного гнома є своє значення і професія.

Острів Тумський

Найстарішою частиною Вроцлава вважають саме острів Тумський. Він є одним із найулюбленіших місць Вроцлава серед місцевих мешканців, адже поруч із ним також гарний місточок із зеленою аркою, куди приходять молодята у день весілля та дають на мосту обітницю вірності і скріпляють її закриваючи замок, а ключик за звичаєм викидається в річку.

Вид на готичний собор св.Іоанна Хрестителя
На Тумському острові розміщується давній замок, готичні пам’ятники, шпилі костелів, які пронизують небо, чудові архітектурні пам’ятники. Найвеличніший з них є відновлені після руйнацій війни готочний собор св.Іоанна Хрестителя і костел Святого Хреста.

Вроцлавський університет

У найбільшому комплексі міста у стилі бароко, який складається з колишньої колегії та костелу єзуїтів міститься Вроцлавський університет. Це найстаріший університет у Вроцлаві. У головній будівлі знаходиться музична зала та храм.
За статистикою, Польща притягує українських студентів не тільки високою якістю та доступністю навчання, а й можливістю пізнати світ через різноманітні програми обміну, стажувань та стипендії. На сьогодні кожен сьомий мешканець Вроцлава приїхав з іншої країни. У місті проживає іноземців зі 120 країн світу.

Грюндвальський міст
У Вроцлаві є ще чимало цікаво подивитись. Тут береги рік і островів з’єднує понад 100 мостів і містків. Один з найвідоміших мостів є Грюндвальський міст, раніше Цесарський, який зобов’язаний своєю популярністю оригінальній конструкції і унікальному положенню.
На місцевих ландшафтах, на річці Одри, плавають качки та лебеді, для яких створено комфортні й безпечні умови проживання.

Фундація “Україна” у Вроцлаві: мета і завдання

На вулиці Руській 46 А у Вроцлаві розташована фундація «Україна», яка була створена ще у 2013 році за ініціативи Почесного консула України у Вроцлаві Ґжеґожа Джіка. Сьогодні організацію очолює молодий Артем Зозуля, який взяв на себе важливу і таку необхідну сьогодні функцію – допомогти новоприбулим українцям адаптуватися на території Нижньої Сілезії, а також розкрити традиції і досвід тих, хто вже пустив тут своє коріння.
За час свого існування фундація «Україна» успішно організувала своєрідний осередок допомоги українцям, провівши навчальні тренінги з легалізації проживання, питань адаптації та навчання, пошуку праці, допомоги при заповненні документів, написанні резюме, підготовці до кваліфікаційної розмови. Охочі неодноразово могли і можуть скористатися послугами психолога, юриста. Українцям показували великі фірми Вроцлава, де їх могли б взяти на роботу, і ознайомлювали з реаліями праці та особливостями прийому на роботу, бо багато хто, приїхавши до Польщі на заробітки, навіть не мав уявлення, що таке інтерв`ю у справі праці і для чого воно потрібне.

Де поїсти у Вроцлаві?

Поїсти у Вроцлаві, як і по всій Польщі, можна дешево і смачно. Польські «млечні бари», це щось на зразок українського бістро, дуже популярні серед місцевих студентів. Тут ти платиш за їжу, а не за інтер’єр і обслуговування. А ще тут по-домашньому дуже смачно готують. Приміром, обід, що складався з картоплі (земляки), соусу із свіжих огірків та борщу та компоту, обійшовся лише за 6 злотих (48 грн). До речі, там продають також відомі польські страви: польський журек і бігос.

Польський обід

Скільки коштує дорога?

Нещодавно відомий автобусний перевізник Ecolines якраз запустив новий рейс Львів-Вроцлав-Львів, тож квитки в обидві сторони на одного обійшлись в 600 гривень, ніж 1300 гривень. Сам автобус цієї компанії є комфортабельним, обладнаний планшетами, які розташовані на кожному кріслі, безкоштовним WI-FI, кондиціонерами та туалетом.
В післяобідню пору ми з друзями виїхали зі Львова, а вже вранці прибули у Вроцлав. Добратись до центру можна на місцевому транспорті, а 10-15 хвилин пішим ходом. До Вроцлава можна доїхати з будь-якого міста Польщі. Є чимало бюджетних внутрішніх автобусних перевізників, які здійснюють рейси за помірними цінами від 1 злотого (8 грн).

   Варто знати:

На планшетах в дорозі можна дивитись фільм, або слухати музику
Автобусний перевізник Ecolines часто проводить різні акції у різні напрямки Європи. Зараз є можливість з Києва до Вроцлава купити квиток за 200 гривень, однак поспішати потрібно скоріше, бо кількість акційних квитків обмежено (лише 4 на кожний рейс).

А тепер ще кілька гарних фотографій з міста:

Текст і фото Роман МАТВІЮК

Залиште перший коментар на "Вроцлав: гноми, мости, архітектура"

Залишити коментар

Ваш e-mail не буде опублікован.


*